2015 Richmond Ravens Ice Classic

Friday:  March. 19, 2015

8:00 – 9:15 – Division: Bantam C2 – Richmond vs. Cowichan (Igloo Arena)

8:15 – 9:30- Division Novice C1: North Shore C1 vs. Vancouver C1 (Garage Arena)

8:30 – 9:45 – Division Atom C1: Terrace vs. Richmond (Gardens Arena)

8:45 – 10:00 – Division Novice C1: Richmond C1 vs. Seattle C1 (Forum Arena)

8:45 – 10:00 – Division Atom C3: Meadow Ridge vs. Vancouver (Pond Arena)

9:15 – 10:30 – Division Peewee C3: Portland vs. Campbell River (Coliseum Arena)

9:30 – 10: 45  – Division Bantam C1: Alberta vs. Seattle (Igloo Arena)

9:45  – 11:00 – Division Midget C1: Yellowknife vs. Tricities (Garage Arena)

10:15  – 11:30  – Division Novice C2: Richmond C2 vs. Tricities (Forum Arena)

10:15 – 11:30 – Division Peewee C3: Sooke vs. Wenatchee (Pond Arena)

10:45 – 12:00- Division Atom C1: Juan De Fuca vs. North Shore (Coliseum Arena)

11:00 – 12: 15 – Division Bantam C1: Richmond vs. Peninsula (Igloo Arena)

11:15 – 12:30 – Division Midget C1: Richmond vs. Sooke (Garage Arena)

11:30 – 12:45 – Division Atom C2: Richmond vs. Peninsula (Gardens Arena)

11:45 – 1300 – Division Atom C2: Campbell River vs. South Delta (Forum Arena)

11:45 – 13:00 – Division Atom C3: Richmond vs. Sooke (Pond Arena)

12:15 – 13:30 – Division Tyke: Richmond C2 vs. Vancouver (Coliseum Arena)

12:30 – 13:45 – Division Midget C3: Cowichan Valley vs. Chase (Igloo Arena)

12:45 – 14:00 – Division Midget C2: Nanaimo vs. Vancouver (Garage Arena)

13:00 – 14:15 – Division Bantam C2: Sooke vs. Lilooet (Gardens Arena)

13:15 – 14:30 – Division Novice C2: Seattle C2 vs. North Shore C2 (Forum Arena)

13:15 – 14:30: Division Midget C2: Juan De Fuca vs. Tricities (Pond Arena)

13:45 – 15:00: Division Peewee C2: Richmond vs. Seattle (Coliseum Arena)

14:00 – 15:15: Division Midget C3: Washington vs. Campbell River (Igloo Arena)

14:15 – 15:30: Division Bantam C3: Washington vs. Juan De Fuca (Garage Arena)

14:30 – 15:45: Division Atom C3: Victoria vs. Meadow Ridge (Gardens Arena)

14:45 – 16:00: Division Tyke: Richmond C1 vs. Richmond C2 (Forum Arena)

14:45 – 16:00: Division Midget A: South Island vs. Prince George (Pond Arena)

15:15 – 16:30: Division Peewee C2: Meadow Ridge vs. Victoria (Coliseum Arena)

15:30 -16:45: Division Bantam C3: Nanaimo vs. Victoria (Igloo Arena)

15:45 – 17:00: Division Pee Wee C3: Wenatchee vs. Campbell River (Garage Arena)

16:00 – 17:15: Division Novice C1: Richmond C1 vs. Campbell River (Gardens Arena)

16:15 – 17:30: Division Novice C2: Tricities vs. Vancouver C2 (Forum Arena)

16:15 – 17:30 – Division Atom C1: Seattle vs. Richmond (Pond Arena)

17:00 – 18:15 – Division Bantam C2: Richmond vs. Sooke (Igloo Arena)

17:15-18:30 – Division Bantam C2: Cowichan vs. Lilloett (Garage Arena)

17:30 – 18:45 – Division Tyke: Vancouver vs. Richmond C1 (Gardens Arena)

17:45 – 19:00 – Division Atom C1: Terrace vs. Juan De Fuca (Forum Arena)

17:45 – 19:00 – Division Atom C2: Richmond vs. Campbell River (Pond Arena)

18:00 – 19:15 – Division Atom C2: Peninsula vs. South Delta (Coliseum Arena)

18:30 – 19:45 – Division Bantam C1: Richmond vs. Alberta (Igloo Arena)

18:45 – 20:00 – Division Midget C1: Langley vs. Yellowknife (Garage Arena)

19:00 – 20:15 – Division Atom C3: Vancouver vs. Richmond (Gardens Arena)

19:15 – 20:30 – Division Peewee C3: Sooke vs Portland (Forum Arena)

19:15 – 20:30 – Division Midget A – Richmond vs. Washington (Pond Arena)

20:00 – 21:15 – Division Bantam C1: Seattle vs. Peninsula (Igloo Arena)

20:15 – 21:30 – Division Midget C1: Tricities vs. Richmond (Garage Arena)

20:30 – 21:45 – Division Midget C3: Richmond vs. Campbell River (Gardens Arena)

20:45 – 22:00 – Division Juvenille: Richmond vs. Tricities (Forum Arena)

20:45 – 22:00 – Division Midget C3: Chase vs. Washington (Pond Arena)

Saturday:  March. 20, 2015

7:30 – 8:45 – Division Peewee C2: Richmond vs. Meadow Ridge (Coliseum Arena)

7:45 – 9:00 – Division Peewee C2: Seattle vs. Victoria (Igloo Arena)

8:00 – 9:15 – Division Midget C1: Sooke vs. Yellowknife (Garage Arena)

8:30 – 9:45 – Division Bantam C3: Nanaimo vs. Washington (Gardens Arena)

8:45 – 10:00 – Division Atom C1: North Shore vs. Richmond (Pond Arena)

8:45 – 10:00 – Division Atom C3: Sooke vs. Meadow Ridge (Forum Arena)

9:00 – 10:15 – Division Atom C1: Seattle vs. Terrace (Coliseum Arena)

9:15 – 10:30 – Division Midget C3: Cowichan vs. Richmond (Igloo Arena)

9:30 – 10:45 – Division Midget C2: Nanaimo vs. Juan De Fuca (Garage Arena)

10:00 – 11:15 – Division Bantam C3: Victoria vs. Juan De Fuca (Gardens Arena)

10:15 – 11:30 – Division Novice C1: Seattle C1 vs. North Shore C1 (Pond Arena)

10:15 – 11:30 – Division Atom C3: Victoria vs. Vancouver (Forum Arena)

10:30 – 11:45 – Division Novice C1: Vancouver C1 vs. Campbell River (Coliseum Arena)

10:45 – 12:00 – Division Midget C1: Tricities vs. Langley (Igloo Arena)

11:00 -12:15 – Division Midget C3: Chase vs. Campbell River (Garage Arena)

11:30 – 12:45 – Division Midget A: Richmond vs. South Island (Gardens Arena)

11:45 – 13:00 – Division Novice C2: Seattle C2 vs. Richmond C2 (Pond Arena)

11:45 – 13:00 – Division Midget A: Washington vs. Prince George (Forum Arena)

12:00 – 13:15 – Division Novice C2: Vancouver C2 vs. North Shore C2 (Coliseum Arena)

12:15 – 13:30 – Division Bantam C1: Peninsula vs. Alberta (Igloo Arena)

12:30 – 13:45 – Division Midget C2: Vancouver vs. Tricities (Garage Arena)

13:15 – 14:30 – Division Bantam C1: Seattle vs. Richmond (Forum Arena)

13:30 – 14:45 – Division Peewee C3: Campbell River vs. Sooke (Coliseum Arena)

13:45 – 15:00 – Division Bantam C2: Lilloett vs. Richmond (Igloo Arena)

14:00 – 15:15 – Division Atom C2: Peninsula vs. Campbell River (Garage Arena)

14:45 – 16:00 – Division Peewee C3: Portland vs. Wenatchee (Forum Arena)

15:00 – 16:15 – Division Atom C1: Juan De Fuca vs. Richmond (Coliseum Arena)

15:15 – 16:30 – Division Bantam C2: Cowichan vs. Sooke (Igloo Arena)

15:30 – 16:45 – Division Atom C2: South Delta vs. Richmond (Garage Arena)

16:00 – 17:15 – Division Atom C3: Richmond vs. Meadow Ridge (Gardens Arena)

16:15 – 17:30 – Division Atom C1: Seattle vs. North Shore (Forum Arena)

16:15 – 17:30 – Division Atom C3: Sooke vs. Victoria (Pond Arena)

16:30 – 17:45 – Division Midget C1: Yellowknife vs. Richmond (Coliseum Arena)

16:45 – 18:00 – Division Novice C1: Campbell River vs. North Shore C1 (Igloo Arena)

17:00 – 18:15 – Division Novice C2: Richmond C2 vs. Vancouver C2 (Garage Arena)

17:30 – 18:45 – Division Novice C2: Tricities vs. Seattle C2 (Gardens Arena)

17:45 – 19:00 – Division Peewee C2: Victoria vs. Richmond (Pond Arena)

18:00 – 19:15 – Division Midget C1: Langley vs. Sooke (Coliseum Arena)

18:15 – 19:30 – Division Midget C3: Washington vs. Richmond (Igloo Arena)

18:30 – 19:45 – Division Midget C2: Vancouver vs. Juan De Fuca (Garage Arena)

19:00 – 20:15 – Division Bantam C3: Washington vs. Victoria (Gardens Arena)

19:15 – 20:30 – Division Peewee C2: Seattle vs. Meadow Ridge (Pond Arena)

19:30 – 20:45 – Division Midget A: Prince George vs. Richmond (Coliseum Arena)

19:45 – 21:00 – Division Midget C3: Campbell River vs. Cowichan (Igloo Arena)

20:00 -21:15 – Division Midget C2: Tricities vs. Nanaimo (Garage Arena)

20:30 – 21:45 – Division Bantam C3: Juan De Fuca vs. Nanaimo (Gardens Arena)

21:00- 22:15 – Division Midget A: Washington vs. South Island (Coliseum Arena)

Sunday:  March. 21, 2015

7:00 – 8:15 – Division Atom C1: Juan De Fuca vs. Seattle (Gardens Arena)

7:00 – 8:15 – Division Novice C1: Seattle C1 vs. Vancouver C1 (Igloo Arena)

7:15 – 8:30 – Division Atom C1: Terrace vs. North Shore (Forum Arena)

7:15 – 8:30 – Division Novice C1: North Shore C1 vs. Richmond C1 (Garage Arena)

7:30 – 8:45 – Division Atom C3: Richmond vs. Victoria (Pond Arena)

8:00 – 9:15 – Division Midget C1: Richmond vs. Langley (Coliseum Arena)

8:30 – 9:45 – Division Novice C2: North Shore C2 vs. Tricities (Gardens Arena)

8:30 – 9:45 – Division Midget C3: Richmond vs. Chase (Igloo Arena)

8:45 – 10:00 – Division Midget C1: Sooke vs. Tricities (Forum Arena)

8:45 – 10:00 – Division Midget C2: 3rd vs. 4th (Garage Arena)

9:00 – 10:15 – Division Atom C3: Vancouver vs. Sooke (Pond Arena)

9:30 – 10:45 – Division Atom C2: 3rd vs. 4th (Coliseum Arena)

10:00 – 11:15 – Division Novice C2: Vancouver C2 vs. Seattle C2 (Gardens Arena)

10:00 – 11:15 – Division Midget C3: Cowichan vs. Washington (Igloo Arena)

10:15 – 11:30 – Division Peewee C2: 4th vs. 3rd (Forum Arena)

11:00 – 12:15 – Division Novice C1: Campbell River vs. Seattle C1 (Coliseum Arena)

11:30 – 13:00 – Division Midget A: 4th vs. 3rd (Igloo Arena)

11:45 – 13:00 – Division Bantam C2: 3rd vs. 4th (Forum Arena)

11:45 vs. 13:00 – Division Bantam C3: 3rd vs. 4th (Garage Arena)

12:00 – 13:15 – Division Novice C2: North Shore C2 vs. Richmond C2 (Pond Arena)

12:30 – 13:45 – Division Novice C1: Vancouver C1 vs. Richmond C1 (Coliseum Arena)

13:00 – 14:15 – Division Bantam C1: 4th vs. 3rd (Gardens Arena)

13:15 – 14:30 – Division Peewee C3: 4th vs. 3rd (Igloo Arena)

13:15 – 14:45 – Division Atom C1: 1st vs. 2nd (Forum Arena)

13:30 – 15:00 – Division Bantam C3: 1st vs. 2nd (Garage Arena)

13:30 – 15:00 – Division Peewee C3: 1st vs. 2nd (Pond Arena)

14:00 – 15:30 – Division Bantam C1: 1st vs. 2nd (Coliseum Arena)

14:30 – 15:45 – Division Atom C2: 1st vs. 2nd (Gardens Arena)

14:45 – 16:15  – Division Peewee C2: 1st vs. 2nd (Igloo Arena)

15:00 – 16:30 – Division Midget C2: 1st vs. 2nd (Forum Arena)

15:15 – 16:45 – Division Midget C1: 1st vs. 2nd (Garage Arena)

15:15 – 16:45 – Division Bantam C2: 1st vs. 2nd (Pond Arena)

15:45 – 17:15 – Division Midget C3: 1st vs. 2nd (Coliseum Arena)

16:30 – 18:00 – Division Atom C3: 1st vs. 2nd (Igloo Arena)

Have your say